Membrany dachowe

Klejenie membrany dachowej.

Klejenie membrany dachowej.Kleić albo nie kleić; oto jest pytanie. Czy należy kleić na zakładach membranę dachową wstępnego krycia?
Przeczytaj więcej

Oszczędny dach warstwa po warstwie - porady warte wypróbowania

Oszczędny dach warstwa po warstwie - porady warte wypróbowania

W czasach, gdy koszty budowy domu są coraz wyższe a możliwości pozyskania kredytu bardziej ograniczone niż jeszcze 2 lata temu, cięcie wydatków budowlanych to dość często spotykane zjawisko. Jednak, czy materiały budowlane to produkty, na których opłaca się oszczędzać?


Przeczytaj więcej

Membrany Dachowe - Poradnik

Membrany Dachowe - Poradnik

Początki membran dachowych datuje się na początek lat 60-tych XX wieku. Wtedy to firma Dörken jako pierwsza wprowadziła je na rynek aby wyjść naprzeciw aktualnym ówczesnie trendom w budownictwie.
Wiele lat temu poddasza domów miały jedno zasadnicze zadanie, służyły tylko i wyłącznie jako ochrona budynku przed wilgocią. Drobne nieszczelności pokrycia dachowego nie stanowiły problemu, z powodu bardzo skutecznej wentylacji.


Przeczytaj więcej

Dobór membrany dachowej pod pokrycia z blachy

Dobór membrany dachowej pod pokrycia z blachyOdpowiadamy na pytania jak wybrać membranę pod pokrycia z blachy.
Przeczytaj więcej

Czy warto uszczelniać membrany dachowe?

Czy warto uszczelniać membrany dachowe?Pokrycie dachowe to jeden z newralgicznych punktów, którego szczelność bezpośrednio przekłada się na bilans energetyczny budynku. Wykorzystanie dobrych jakościowo folii czy membran dachowych to jednak nie wszystko. Konieczne jest zastosowanie profesjonalnych taśm do sklejania i reperacji, które połączą pokrycie w jedną, zwartą całość.
Przeczytaj więcej
    pixel