Dodatki do folii i membran

Ilość znalezionych towarów: 40

Taśmy służące do sklejenia membran dachowych pozwalają uzyskać wiatroszczelną powierzchnię na dachu. Dodatkowo uszczelniają poddasze m.in przed nawianym śniegiem. Zachowanie wiatroszczelności przynosi wymierne korzyści finansowe w kosztach ogrzewania. Eliminuje się w ten sposób wentylowanie materiału izolującego oraz ogranicza powstawanie mostków cieplnych (eliminacja mostków cieplnych tylko w połączeniu ze sklejoną folią paroizolacyjną). Sklejenie pozwala zaoszczędzić do 9% rocznego zapotrzebowania na ciepło.

Punkty wymagające sklejenia:

  • na zakładkach: Popularnie stosowane są taśmy jednostronne (Unotec, Dorken Multi Band, Tyvek). Zaletą jest ich większa wygoda aplikacji w stosunku do taśm dwustronnych, których zaletą jest niższa cena i większa siła klejenia (Duotec, Tyvek).
  • na rozdarciach: Stosowane są tylko taśmy jednostronne, identyczne jak do sklejania membran na zakładkach.
  • na połączeniach z murem, drewnem, kominem i okapem: Do tego typu połączeń stosuje się taśmy butylowe np. (Butyltec, taśmy Tyvek`a) lub kleje w kartuszach np. Dorken Tixx.
  • pod kontrłaty: Najczęściej stosowane i sprawdzone taśmy to tego typu zastosowania to Purotec. Zapewniają dodatkową szczelność na połączeniu membrany z kontrłatą.
Doładowuje produkty
pixel