Taśmy do membran

Taśmy służące do sklejenia membran dachowych pozwalają uzyskać wiatroszczelną powierzchnię na dachu. Dodatkowo uszczelniają poddasze m.in przed nawianym śniegiem. Zachowanie wiatroszczelności przynosi wymierne korzyści finansowe w kosztach ogrzewania. Eliminuje się w ten sposób wentylowanie materiału izolującego oraz ogranicza powstawanie mostków cieplnych (eliminacja mostków cieplnych tylko w połączeniu ze sklejoną folią paroizolacyjną). Sklejenie pozwala zaoszczedzić do 9% rocznego zapotrzebowania na ciepło.

 Punkty wymagające sklejenia:

- na zakładkach: Popularnie stosowane są taśmy jednostronne (Unotec, Dorken Multi Band, Tyvek). Zaletą jest ich większa wygoda aplikacji w stosunku do taśm dwustronnych, których zaletą jest niższa cena i większa siła klejenia (Duotec, Tyvek). 

- na rozdarciach: Stosowane są tylko taśmy jednostronne, identyczne jak do sklejania membran na zakładkach.

- na połączeniach z murem, drewnem, kominem i okapem: Do tego typu połączeń stosuje się taśmy butylowe np. (Butyltec, taśmy Tyvek`a) lub kleje w kartuszach np. Dorken Tixx. 

- pod kontrłaty: Najczęściej stosowane i sprawdzone taśmy to tego typu zastosowania to Purotec. Zapewniają dodatkową szczelność na połączeniu membrany z kontrłatą.